U Vladi Vojvodine potpisni su ugovori u okviru konkursa za dodelu sredstava namenjenih godišnjem programu korišćenja sredstava iz Budžetskog fonda za šume AP Vojvodine za 2013. godinu. Potpredsednik Vlade AP Vojvodine i pokrajinski sekretar za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo Goran Ješić potpisao je četiri ugovora u vrednosti od 140 miliona dinara sa generalnom direktorkom JP "Vojvodinašume" Martom Takač, direktorom JP "Nacionalni park Fruška gora" Dobrivojem Antonićem i v.d. direktora JVP "Vode Vojvodine" Mirkom Adzićem. U skladu sa nastojanjima Vlade Vojvodine, potpisivanje ugovora ima za glavni cilj povećanje obim pošumljenosti u pokrajini. Mali procenat pošumljenosti u Vojvodini, koji iznosi svega 7 posto, projektovan je na 14 posto do 2016. godine. Pokrajinski sekretarijat, sarađujući sa "Nacionalnim parkom Fruška gora", javnim preduzećima "Vode Vojvodine" i "Vojvodinašume" i lokalnim samoupravama u Vojvodini, sufinansira projekat pošumljavanja većih površina u vojvođanskim opštinama.
U Vladi Vojvodine potpisni su ugovori u okviru konkursa za dodelu sredstava namenjenih godišnjem programu korišćenja sredstava iz Budžetskog fonda za šume AP Vojvodine za 2013. godinu.
Potpredsednik Vlade AP Vojvodine i pokrajinski sekretar za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo Goran Ješić potpisao je četiri ugovora u vrednosti od 140 miliona dinara sa generalnom direktorkom JP "Vojvodinašume" Martom Takač, direktorom JP "Nacionalni park Fruška gora" Dobrivojem Antonićem i v.d. direktora JVP "Vode Vojvodine"Mirkom Adzićem.
Potpredsednik Ješić je istakao da u skladu sa nastojanjima Vlade Vojvodine, potpisivanje ugovora ima za glavni cilj povećanje obim pošumljenosti u pokrajini.
Mali procenat pošumljenosti u Vojvodini, koji iznosi svega 7 posto, projektovan je na 14 posto do 2016. godine. Pokrajinski sekretarijat, sarađujući sa "Nacionalnim parkom Fruška gora", javnim preduzećima "Vode Vojvodine" i "Vojvodinašume" i lokalnim samoupravama u Vojvodini, sufinansira projekat pošumljavanja većih površina u vojvođanskim opštinama. Svake godine izdvajaju se ozbiljna sredstva za povećanje pošumljenosti u pokrajini, ali je prethodne godine suša, na žalost, uništila 80 posto sadnica koje su zasađene. Ova godina je značajno bolja i cilj je da se ova šteta nadoknadi. Za ove namene biće utrošeno 140 miliona dinara za različite poslove u vezi sa pošumljavanjem na teritoriji AP Vojvodine, rekao je Ješić.
Resorni sekretar podsetio je da bez pošumljenosti dolazi do devastacije zemljišta. Plansko pošumljavanje ima višetruke efekte, jer će sprečiti eroziju zemljišta i povećati prinose, a pored povećanja šumskog blaga, unaprediće se zdravstveni i ekološki uslovi života. Tri javna preduzeća koja su danas potpisnici ugovora za ove namene, potpredsdnik Ješić je nazvao najkompetentnijim u poslovima na pošumljavanju i povećanju kvaliteta zemljišta.
Direktorka JP "Vojvodinašume" Marta Takač rekla je da će sredstvima koja su danas dobili biti moguće sanirati štete, koje su nastale zbog suše, kada je uništeno 70 posto zasađenih sadnica na 500.000 hektara zemljišta. Takođe, ovim sredstvima biće moguće izgraditi i šumske puteve, tačnije 7 kilometara novog šumskog puta u vojvođanskim šumama, kao i melioracija degradiranih površina.
Direktor JP "Nacionalni park Fruška gora" Dobrivoje Antonić naveo je da je sredstvima resornog sekretarijata prošle godine izgrađeno 4,5 kilometara tvrdog šumskog puta, što je prvi šumski put izgrađen posle 30 godina na Fruškoj gori. Takođe, uređena su brojnih mesta u Nacionalnom parku. Potpisivanjem ovog ugovora biće moguća izgradnja još 3 kilometara šumskog puta. Poslednje četiri godine, Fruška gora je zahvaljujući podršci Sekretarijata dobila sasvim novu sliku, istakao je direktor Antonić.